Uzbekistan zmniejszy liczbę pracowników administracji publicznej o 15 procent

Prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew w swoim przemówieniu do parlamentu (Oliy Majlis) zauważył 29 grudnia, że należy zmniejszyć liczbę pracowników administracji publicznej o 15 procent.

Według niego system zarządzania publicznego nie działa wystarczająco wydajnie. Problem polega w szczególności na nadmiernej centralizacji procesu decyzyjnego w ministerstwach i agencjach a funkcje są często dublowane, ponieważ nie są jasno zdefiniowane – zauważył Mirzijojew.

Poza tym niektórzy wiceministrowie i menedżerowie średniego szczebla podobno unikają odpowiedzialności i nie wykazują inicjatywy.

Mirzijojew uważa, że ​​problemy te wynikają z braku wiedzy i umiejętności, braku poczucia odpowiedzialności i korupcji. Urzędnicy również nie rozwiązują prawdziwych problemów, ale odbywają niepotrzebne spotkania i generują niepotrzebny obieg dokumentów.

Mirzijojew dał rządowi dwa miesiące na usunięcie niedociągnięć i zoptymalizowanie liczby pracowników administracji publicznej.

W kwestii migracji zarobkowej Mirzijojew zauważył, że ponad 600 000 rodaków wróciło do domu. W ramach ogólnokrajowego ruchu „Życzliwość i wsparcie”, przy aktywnym udziale hojnych rodaków, ponad 800 000 rodzin o niskich dochodach otrzymało wsparcie finansowe w wysokości ponad 1 miliarda USD – powiedział Mirzijojew.

Powiązany artykuł

Jedna odpowiedź do “Uzbekistan zmniejszy liczbę pracowników administracji publicznej o 15 procent”

Możliwość komentowania została wyłączona.