Uzbekistan rozszerza ograniczenia lotów na kolejne siedem krajów

Specjalna Komisja Rządowa wydała oświadczenie przedłużające ograniczenie lotów międzynarodowych z siedmioma krajami do 1 lutego tego roku.

Ponieważ liczba przypadków zakażenia koronawirusem znacznie wzrosła w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Danii, Austrii, Australii, Holandii i RPA, wiele krajów Europy i innych państw zdecydowało się ograniczyć loty w tych kierunkach.

Uzbekistan, idąc za ich przykładem, aby zachować stabilność epidemiologiczną i zapobiec pojawieniu się nowych ognisk zakażenia koronawirusem w kraju, zawiesił również loty z tymi krajami od 21 grudnia 2020 r. do 10 stycznia 2021 r.

Specjalna Komisja Rządowa wydała nowe oświadczenie przedłużające okres restrykcji do 1 lutego, gdyż sytuacja epidemiologiczna w tych krajach jest nadal oceniana jako „ryzykowna”.

Osoby, które były w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Danii, Austrii, Australii, Holandii i Republice Południowej Afryki przez ostatnie 14 dni, nie będą mogły wjechać do Uzbekistanu w wyżej wymienionym okresie ograniczenia. W międzyczasie obywatele Uzbekistanu i bezpaństwowcy przybywający z tych krajów przez państwa trzecie będą poddawani kwarantannie przez 14 dni po przybyciu.

W raporcie czytamy, że ograniczenia te będą stopniowo znoszone wraz z stabilizacją sytuacji epidemiologicznej w tych krajach.

Powiązany artykuł

2 odpowiedzi na “Uzbekistan rozszerza ograniczenia lotów na kolejne siedem krajów”

Możliwość komentowania została wyłączona.