Uzbekistan ze stałym raitingiem ale z negatywną perspektywą

Agencja Ratingowa Standard & Poor’s dokonała aktualizacji perspektywy kredytowej dla Uzbekistanu. Nowa ocena zdolności Uzbekistanu to BB- z negatywną perspektywą.

Według raportu rating Moody’s dla Uzbekistanu został ostatnio ustalony na poziomie B1 z perspektywą stabilną. Ponadto rating kredytowy Fitch dla Uzbekistanu był ostatnio podawany na poziomie BB- ze stabilną perspektywą.

Ogólnie rzecz biorąc, ratingi kredytowe są wykorzystywane przez państwowe fundusze majątkowe, fundusze emerytalne i innych inwestorów do oceny zdolności kredytowej Uzbekistanu, co ma duży wpływ na koszty finansowania zewnętrznego tego kraju.

Poniżej przedstawiono rządowy rating zadłużenia Uzbekistanu zgodnie z raportami głównych agencji ratingowych.

S&P może obniżyć ratingi, jeśli szybki wzrost zadłużenia zagranicznego nie spowolni. Może się to zdarzyć na przykład, jeśli bieżące potrzeby inwestycyjne doprowadzą do większych deficytów budżetowych niż oczekiwano.

Agencja zauważa, że zagraniczna pozycja gospodarcza kraju pozostaje wystarczająco silna w porównaniu z krajami o podobnych ratingach. Twierdzi, że dług netto rządu pozostaje niski. Zauważa również, że władze poczyniły postępy w przeprowadzaniu reform i wypełnianiu zadań, ale są zmuszone rozpocząć rozwój od niskiego poziomu.

Powiązany artykuł

2 odpowiedzi na “Uzbekistan ze stałym raitingiem ale z negatywną perspektywą”

Możliwość komentowania została wyłączona.