Armenia: Szpitale przeciążone pacjentami z COVID-19

Szpitale w Armenii coraz mocniej zmagają się z pandemią z powodu ciągłego wzrostu liczby nowych zakażeń koronawirusem. O coraz gorszej sytuacji w kraju ostrzegał w niedzielę minister zdrowia Armenii Arsen Torosian

Armeńskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano, że 2314 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. Ministerstwo podało także informację o 23 nowych zgonach. Bilans ofiar śmiertelnych w Armenii spowodowanych zakażeniem COVID-19 wzrosła do 1180.

W prawie 3 milionowej Armenii jest 25 412 aktywnych przypadków koronawirusa. Ponad 800 z tych pacjentów jest hospitalizowanych w stanie poważnym lub krytycznym, powiedział Torosian, dodając, że około 450 innych czeka na hospitalizację.

Szef resortu zdrowia powiedział, że władze zdrowotne starają się teraz zwiększyć ogólnokrajową pojemność szpitali, aby poradzić sobie ze zwiększonym napływem zakażonych osób. Dodał, że ormiańskie szpitale mogą wkrótce nie być w stanie leczyć wszystkich pacjentów pilnie potrzebujących ratującej życie pomocy medycznej, jeśli rozprzestrzenianie się choroby nie ustanie.

„Jeśli nie będziemy w stanie wszystkich hospitalizować, poza szpitalami mogą nastąpić zgony” – ostrzegł Torosian. Ponownie zaapelował do Ormian o noszenie masek i przestrzeganie innych zasad bezpieczeństwa ustanowionych przez rząd.

Wiele osób zaprzestało stosowania tych środków ostrożności po wznowieniu walk w Górskim Karabachu, które przyćmiły pandemię. Torosian przyznał, że trwająca wojna przyczyniła się do wzmocnienia drugiej fali zakażeń COVID-19. „Nie wiem w jakim stopniu, ale zdecydowanie pogorszyło to sytuację” – powiedział Torosian.

Jedna odpowiedź do “Armenia: Szpitale przeciążone pacjentami z COVID-19”

Możliwość komentowania została wyłączona.