Rosyjskie firmy wznawiają rekrutację uzbeckich migrantów zarobkowych

Obywatelom Uzbekistanu ponownie oferuje się pracę w firmach rosyjskich. Szczególnie poszukiwani są kierowcy, operatorzy dźwigów, monterzy, elektrycy, kierowcy buldożerów oraz kucharze.

Według uzbeckich mediów, ​​w regionach odbywa się selekcja osób, które chcą wyjechać do pracy w Rosji. Obywatele są rejestrowani w zależności od ich umiejętności i specjalizacji. Podstawowym atutem jest znajomość języka rosyjskiego. Należy zauważyć, że niezbędna lista zostanie utworzona do lutego, po czym procedura wysyłania pracowników do Rosji będzie jasna.

Agencja ds. Zewnętrznej Migracji Pracy oferuje również wiele miejsc pracy tym, którzy chcą wyjechać do pracy w Rosji. Prawie wszystkie proponowane prace dotyczą branży budowlanej. Pracownikom oferuje się wynagrodzenie w wysokości do 100 000 rubli (1300 USD). Nieoficjalnie średnia pensja na proponowanych stanowiskach w Moskwie wynosi 64 000 rubli (850 USD). Agencja zaoferowała również pracę Uzbekom poszukującym pracy w Rosji.

Uzbekistan znajduje się na szczycie pod względem liczby migrantów zarobkowych przybywających do Rosji. W szczytowym okresie styczeń-wrzesień 2018 r. do Rosji wyjechało ponad 3 400 000 obywateli Uzbekistanu. Spośród nich 1 573 791 poszło do pracy. Oprócz Moskwy uzbeccy pracownicy migrujący są najczęściej zatrudniani w Krasnodarze, Samarze, Nowosybirsku, Autonomicznym Obwodzie Chanty-Mansyjskim, Obwodzie Krasnojarskim, Tatarstanie i Irkucku.

Jedna odpowiedź do “Rosyjskie firmy wznawiają rekrutację uzbeckich migrantów zarobkowych”

Możliwość komentowania została wyłączona.