Azerbejdżan łagodzi obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne

W Azerbejdżanie planowane jest odejście od systemu opuszczenia miejsca zamieszkania opartego na zezwoleniu SMS, poinformowały media w Azerbejdżanie w oparciu o informacje płynące z rządu.

Zgodnie z decyzją rządu, od godziny północy 18 stycznia 2020 r. kraj znosi system opuszczania miejsca zamieszkania i lokalizacji za zgodą SMS w miastach Baku, Sumgayit, Ganja, Mingachevir, Shirvan i Absheron, a także w centrach okręgowych Lankaran, Masalli, Jalilabad, Sheki, Zagatala, Guba, Khachmaz, Yevlakh, Barda, Bilasuvar i Ismayilli.

Od godziny północy 1 lutego usługi zostaną przywrócone klientom w publicznych obiektach gastronomicznych, restauracjach, kawiarniach, herbaciarniach i innych miejscach w Azerbejdżanie w godzinach od 06:00 do 00:00.

Należy bezwzględnie przestrzegać ograniczeń i wymagań określonych w decyzjach Rady Ministrów związanych z okresem pandemii w obszarach pracy i usług dopuszczonych do działania.

Azerbejdżan odnotował wczoraj 402 nowe przypadki koronawirusa – poinformowała grupa zadaniowa Rady Ministrów. 650 osób wyzdrowiało z infekcji, a 15 pacjentów straciło życie w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem.

Do tej pory w Azerbejdżanie 226 951 osób zaraziło się COVID-19, wyzdrowiało 214 423 osób, a 2 998 zmarło. Obecnie leczy się 9530 osób. Azerbejdżan przeprowadził 2 311 417 testów na koronawirusa, w tym 8574 ostatniej doby.

Powiązany artykuł

2 odpowiedzi na “Azerbejdżan łagodzi obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne”

Możliwość komentowania została wyłączona.