Rosja daje zielone światło warzywom i owocom z Tadżykistanu

W tym roku tadżyckie firmy eksportujące owoce i warzywa do Rosji koleją będą mogły skorzystać ze zniżek na przewozy świadczone przez rosyjskie koleje państwowe.

Rosyjskie koleje 21. grudnia ogłosiły decyzję o obniżeniu stawek za przewóz czarnych metali, kontenerów oraz produktów owocowo-warzywnych.

50-procentowa zniżka zostanie udzielona na przewóz owoców i warzyw z Tadżykistanu i Uzbekistanu taborem chłodniczym kolei tadżyckich i uzbeckich w okresie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021.

Zniżka będzie obowiązywać pod warunkiem zwolnienia kolei rosyjskich z opłat za użytkowanie taboru chłodniczego Tadżykistanu i Uzbekistanu.

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Służby Celnej Tadżykistanu, Tadżykistan wyeksportował w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku ponad 17 mln USD w postaci 120 tys. ton towarów rolnych, czyli o 5,6 mln USD więcej niż ten sam okres w zeszłym roku.

Cebula, winogrona i suszone owoce stanowią większość eksportu towarów rolnych z Tadżykistanu. Eksportuje on towary rolne głównie do Rosji, Kazachstanu, Chin i krajów Unii Europejskiej.

Powiązany artykuł

Jedna odpowiedź do “Rosja daje zielone światło warzywom i owocom z Tadżykistanu”

Możliwość komentowania została wyłączona.