Kazachstan i Rosja rozpoczynają produkcję szczepionek Sputnik V

Prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokajew wziął udział w zeszłym tygodniu w posiedzeniu Rady Szefów Państw WNP. Zwracając się do obecnych, szef państwa zaznaczył, że spotkanie odbyło się w obliczu poważnych problemów w światowej gospodarce i polityce oraz bezprecedensowej pandemii koronawirusa.

Podkreślił, że szeroki dostęp ludzi do szczepionek na koronawirusa staje się najwyższym priorytetem. Przywódca Kazachstanu podkreślił wiodącą rolę Rosji w globalnej walce z COVID-19, pierwszą na świecie zarejestrowaną szczepionką i szczepieniem.

Szef państwa przedstawił kilka propozycji, w tym wspólne wysiłki w walce z koronawirusem. ,,Kazachstan opracowuje również własną szczepionkę, która wykazuje dobre wyniki podczas badań klinicznych. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy z Rosją wspólną produkcję szczepionek, produkcję szczepionek rosyjskich i kazachskich, także na eksport’’ – powiedział Prezydent.

W wiedokonferencji udział wzięli przywódcy Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Kirgistanu, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu. Uczestnicy wymienili poglądy na temat współpracy wewnątrz WNP, koncepcji dalszego rozwoju WNP oraz planu działań na rzecz jej realizacji.

Powiązany artykuł

Jedna odpowiedź do “Kazachstan i Rosja rozpoczynają produkcję szczepionek Sputnik V”

Możliwość komentowania została wyłączona.