Kazachstan: Prezydent obiecuje wdrożenie nowego pakietu reform w 2021 roku

W przyszłym roku zostanie zapowiedziany nowy pakiet reform, który da impuls przemianom w Kazachstanie, mającym na celu zbudowanie „słyszącego państwa”, promującego i potwierdzającego zasady sprawiedliwości i równych szans – powiedział prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokajew.

„Nadchodzący rok będzie dla nas kamieniem milowym. Przejdzie pod znakiem 30-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Jest to czas na podsumowanie i refleksję na temat przebytej ścieżki. Będziemy świętować tę najważniejszą datę dla naszych ludzi konkretnymi czynami i nowymi projektami”– powiedział Tokajew.

„Odejdziemy od formatu głośnych akcji i żałosnych wydarzeń; cała praca będzie miała możliwie najbardziej pragmatyczną strukturę. Nadal będziemy wdrażać kompleksowy zestaw systemowych działań w gospodarce, sferze społecznej, ekologii. Będziemy zwracać szczególną uwagę na potrzeby i wymagania wszystkich grup społecznych, zwłaszcza młodzieży, kobiet i osób niepełnosprawnych. Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować proces modernizacji politycznej kraju” – dodał szef państwa.

Według prezydenta Kazachstanu miniony rok był trudny, dramatyczny i niestandardowy. „Moją główną misją jako prezydenta jest gwarancja sprawiedliwości społecznej i wzrost dobrobytu ludzi. Dlatego codzienne wysiłki państwa koncentrują się na poprawie jakości życia naszych obywateli. W tym roku zwiększyliśmy wysokość emerytur i świadczeń socjalnych do około 4 milionów obywateli. Zwiększyliśmy składki na ubezpieczenie społeczne średnio o 50 proc”. – powiedział Tokajew.

Powiedział, że Kazachowie muszą zmobilizować wszystkie swoje siły i zasoby, aby zwiększyć rzeczywistą konkurencyjność Kazachstanu. „Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, ważna jest konsolidacja narodu i bezinteresowna służba wartościom niezależności każdego obywatela. Będziemy kontynuować nasz zewnętrzny kurs w kierunku wzmocnienia międzynarodowego systemu bezpieczeństwa, pomagając wzmocnić rolę struktur wielostronnych i ONZ”– stwierdził przywódca Kazachstanu.

Złożył również życzenia wszystkim obywatelom z okazji Święta Niepodległości. Prezydent podkreślił, że niepodległość jest solidnym fundamentem państwowości i solidnym fundamentem suwerenności. W dniach 16-17 grudnia Kazachstan obchodzi Dzień Niepodległości po rozpadzie ZSRR.

Powiązany artykuł

2 odpowiedzi na “Kazachstan: Prezydent obiecuje wdrożenie nowego pakietu reform w 2021 roku”

Możliwość komentowania została wyłączona.