Gruziński premier obiecuje, że Tbilisi nie nałoży sankcji na Rosję

Gruziński premier Irakli Garibaszwili powiedział, że Gruzja nie nałoży jednostronnych sankcji na Rosję. „Nie nałożymy jednostronnych sankcji gospodarczych na Rosję, ponieważ tym krokiem stworzymy duże problemy dla naszej ludności i biznesu” – powiedział dziennikarzom Garibaszwili.

Jednocześnie zaznaczył, że rosyjskie firmy i obywatele objęci sankcjami nie będą mogli korzystać z terytorium Gruzji.

„Jeśli chodzi o handel i gospodarkę z Rosją, to jest to w naszym interesie. Wszyscy powinni traktować ten fakt ze zrozumieniem, a przede wszystkim nasi przyjaciele, jeśli naprawdę są naszymi przyjaciółmi i nie mają innych intencji” – powiedział Garibaszwili.

Zauważył, że pytał „europejskich przyjaciół, którzy radzą wstrzymać handel z Rosją, nie wznawiać lotów bezpośrednich, dlaczego nie zrobicie tego sami. Tylko w zeszłym roku Europa dała Rosji około 300 miliardów” – powiedział gruziński premier.

Garibaszwili powiedział, że Gruzini chcą pokoju, stabilności i zjednoczenia kraju. 10 maja Władimir Putin wydał dekret o zniesieniu ograniczeń lotów do Gruzji, które obowiązują od lipca 2019 roku. Wiadomo również, że Rosja od 15 maja 2023 roku zniesie reżim wizowy dla obywateli Gruzji, z wyjątkiem osób wjeżdżających do Federacji Rosyjskiej w celu podjęcia pracy.

2 odpowiedzi na “Gruziński premier obiecuje, że Tbilisi nie nałoży sankcji na Rosję”

Możliwość komentowania została wyłączona.