KazTransOil planuje wysłać kolejne 20 tys. ton ropy do Niemiec

KazTransOil JSC planuje w marcu przewieźć kolejne 20 tys. ton kazachskiej ropy do Niemiec. Pierwsza partia w tym samym wolumenie weszła już do ropociągów Transniefti.

„Zgodnie z harmonogramem transportu ropy zatwierdzonym przez Ministerstwo Energetyki Republiki Kazachstanu, KazTransOil JSC w marcu planuje przetransportować 20 tys. ton kazachskiej ropy przez system głównych ropociągów Transniefti PJSC w kierunku punktu dostawy ropy w celu dalszej dostawy do Niemiec.” – przekazało przedsiębiorstwo.

KazTransOil potwierdza dostępność możliwości technicznych do transportu 300 tys. ton kazachskiej ropy w kierunku punktu dostawy ropy Adamova Zastava do dalszej dostawy do Niemiec w pierwszym kwartale, ale rzeczywiste wielkości transportu ropy zależą od zastosowań firm naftowych.

W lutym KazTransOil zapewnił dostawę pierwszej partii kazachskiej ropy do Niemiec w ilości 20 tys. ton. W grudniu 2022 r. spółka wysłała roczny wniosek o transport 1,2 mln ton kazaskiej ropy w 2023 r. systemem rurociągów do Niemiec.

2 odpowiedzi na “KazTransOil planuje wysłać kolejne 20 tys. ton ropy do Niemiec”

Możliwość komentowania została wyłączona.