Prezydent Tadżykistanu ostrzega przed problemami z dostępem do żywości

Prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon wezwał obywateli tego kraju w związku z napiętą i niebezpieczną sytuacją polityczno-gospodarczą na świecie do zaopatrywania się w żywność przez dwa lata. Jego słowa podane są na stronie głowy państwa w tekście gratulacyjnym z okazji miesiąca Ramadan.

,,Dziś, oprócz problemów związanych ze zmianą klimatu, jej negatywnymi skutkami, chorobą COVID-19, brakiem żywności i wzrostem cen, całe społeczeństwo ludzkie jest głęboko zaniepokojone niestabilną sytuacją w poszczególnych regionach i krajach. W tym względzie chciałbym jeszcze raz podkreślić, że każda rodzina powinna pomyśleć o zapewnieniu swojej rodzinie, aby produkować jak najwięcej i zaopatrywać się w żywność przez dwa lata” – czytamy w przesłaniu prezydenta Tadżykistanu.

Emomali Rahmon zauważył, że ludzkość znajduje się obecnie „w najbardziej wrażliwym i wymagającym okresie” historii, którego konsekwencje „są nieprzewidywalne i długoterminowe”. „Ten rok będzie najtrudniejszy i najtrudniejszy dla ludzkości pod każdym względem, a przede wszystkim pod względem zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego” – zasugerował szef tadżyckiego państwa.

Jedna odpowiedź do “Prezydent Tadżykistanu ostrzega przed problemami z dostępem do żywości”

Możliwość komentowania została wyłączona.