Putin polecił uzgodnić z Tadżykistanem utworzenie jednolitego systemu obrony powietrznej

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił podpisać porozumienie o utworzeniu z Tadżykistanem jednolitego regionalnego systemu obrony powietrznej. Odpowiedni dekret prezydencki został opublikowany 17 maja na oficjalnym portalu informacji prawnych.

„Polecić Ministerstwu Obrony Rosji prowadzenie negocjacji ze stroną tadżycką przy udziale MSZ FR i po osiągnięciu porozumienia w sprawie podpisania umowy w imieniu Federacji Rosyjskiej, dopuszczającej zmiany, które nie mają zasadniczego znaczenia dla przyjętego przez nią projektu. przez rząd Federacji Rosyjskiej”- głosi dokument.

O tym, że kraje te utworzą jednolity system obrony powietrznej, zapowiedział wcześniej minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu. W celu zwiększenia niezawodności ochrony granic w przestrzeni powietrznej strony przygotowały projekt umowy o utworzeniu Wspólnego Regionalnego Systemu Obrony Powietrznej Federacji Rosyjskiej i Tadżykistanu.

Szojgu powiedział też, że w celu wzmocnienia potencjału bojowego Sił Zbrojnych Tadżykistanu Rosja dostarcza republice broń i sprzęt oraz nieodpłatnie przygotowuje wykwalifikowany personel do armii tadżyckiej na uczelniach wojskowych.

Jedna odpowiedź do “Putin polecił uzgodnić z Tadżykistanem utworzenie jednolitego systemu obrony powietrznej”

Możliwość komentowania została wyłączona.