Bank Światowy wesprze Tadżykistan 21,1 mln USD na wprowadzenie szczepionki na COVID-19

Bank Światowy przekaże Tadżykistanowi ponad 21,1 mln USD na szczepienia priorytetowych grup ludności – powiedział 19 lutego dziennikarzom wiceminister finansów Jamshed Karimzoda.

Rada Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego zatwierdziła już dodatkowe finansowanie dla projektu Tadżykistanu w nagłym wypadku COVID-19 w wysokości 8,63 miliona dolarów na zakup i dostawę zatwierdzonych na całym świecie szczepionek przeciwko COVID-19.

„Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup zatwierdzonych na całym świecie szczepionek CODID-19.” – powiedział wiceminister finansów. Według niego przede wszystkim pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej, ludność powyżej 50. roku życia, osoby z chorobami przewlekłymi, a także nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych zostaną zaszczepieni w pierwszej kolejności.

Dokładna liczba osób, które zostaną zaszczepione w ramach tego dodatkowego finansowania i we współpracy z COVAX będzie zależeć od ostatecznych cen szczepionek wynegocjowanych między COVAX a producentami. Karimzoda dodał, że wciąż trwają negocjacje w sprawie finansowania zakupu i dostawy szczepionek do Tadżykistanu.

Powiązany artykuł