Robert Koczarjan wzywa do „pełnej integracji” z Rosją

W niedawnym wywiadzie drugi prezydent Armenii Robert Koczarjan wezwał do „pełnej, nowoczesnej integracji” między Armenią a Federacją Rosyjską. Podkreślił, że jego propozycja nie dotyczy „odbudowy Związku Radzieckiego”.

„Świat podlega regionalizacji. Globalne procesy są zastępowane przez pewne regionalne procesy integracyjne.”– powiedział drugi prezydent Armenii rosyjskim mediom . „Myślę, że w związku z tym Armenia powinna bardzo poważnie pomyśleć o głębszych interakcjach z Rosją – znacznie głębszych niż obecnie”.

Koczarjan nie udzielił dalszych informacji o tym, jak wyglądałaby „znacznie głębsza” integracja, ani nie skomentował, czy wyobraziłby sobie państwo związkowe na liniach obecnie proponowanych przez Kreml między Rosją a Białorusią.

Koczarjan, który pozostaje sądzony za ,,obalenie porządku konstytucyjnego” z powodu jego udziału jako prezydenta w brutalnej powyborczej rozprawie w 2008 roku, w wyniku której zginęło 10 osób, niedawno ogłosił, że weźmie udział jako kandydat w kolejnych wyborach parlamentarnych.

Jedna odpowiedź do “Robert Koczarjan wzywa do „pełnej integracji” z Rosją”

Możliwość komentowania została wyłączona.