Prezydent Armenii zakażony koronawirusem

Prezydent Armen Sarkissian uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowało biuro prasowe Prezydenta Republiki Armenii.

W oświadczeniu wydanym przez biuro stwierdzono, że 67-letni Sarkissian przeszedł test po wykazaniu objawów COVID-19 po operacji stopy, którą przeszedł w Londynie w niedzielę.

„Prezydent Sarkissian sam się izoluje i będzie tymczasowo pracował zdalnie” – czytamy w oświadczeniu. Nie podano, czy pozostaje w szpitalu.

Armenia mocno ucierpiała na skutek pandemii koronawirusa (160 000 przypadków i co najmniej 2878 zgonów w kraju liczącym około 3 milionów osób). Uważa się, że rzeczywista liczba przypadków jest znacznie wyższa.

Władze Armenii w dużej mierze zaprzestały egzekwowania zasad bezpieczeństwa i higieny, mających na celu powstrzymanie pandemii po wybuchu wojny w Górskim Karabachu 27 września. W rezultacie liczba zgłaszanych przez nich nowych infekcji COVID-19 gwałtownie wzrosła. Jednak od połowy listopada systematycznie spada.

Według Ministerstwa Zdrowia we wtorek rano w Armenii odnotowano 11 215 aktywnych przypadków koronawirusa, co oznacza gwałtowny spadek w porównaniu z 22 850 przypadkami z 1 grudnia.

Powiązany artykuł