Nika Melia nowym szefem UNM

Nika Melia będzie kolejnym przewodniczącym Zjednoczonego Ruchu Narodowego (UNM). UNM rozpoczął wybory nowego lidera drogą internetową 21 grudnia po rezygnacji ówczesnego przewodniczącego partii Grigola Waszadze.

Zauważając, że elekcja internetowa była „przejrzysta”, ponieważ tylko zweryfikowani użytkownicy mogli głosować, UNM stwierdziło, że zapewniło również szeroki udział zwolenników partii w procesie wyborczym. Spośród 20 779 głosów: Nika Melia otrzymał 13 491 głosów (64,9 proc.), a jego konkurent Levan Varshalomidze 7 288 głosów (35,1 proc.)

Levan Varshalomidze, który rywalizował z Melią, pogratulował zwycięstwa w wyborach. Melia z zadowoleniem przyjął „tę innowacyjną” formę wyboru przewodniczącego partii, mówiąc, że jest to sukces UNM.

,,Tak, Zjednoczony Ruch Narodowy wygrał. To nie tylko moje zwycięstwo, ale wygraliśmy wszyscy razem”– powiedział Melia. ,,Zjednoczony Ruch Narodowy po raz kolejny zwyciężył, skutecznie wprowadzając tę ​​nowatorską i bezprecedensową formę wyboru przewodniczącego partii”– stwierdził nowy lider UNM.

Dziękując wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie, Melia powiedział: „powinniśmy przywrócić gruzińskiej polityce jej godność wspólną walką, wspólnym wysiłkiem, nowymi ludźmi, nowym przedsięwzięciem”.

Nika Melia podziękował wszystkim, którzy go wspierali, a nawet tym, którzy go nie wspierali. „Zaangażowanie w ten proces było wsparciem dla nas – mnie, Levana Varshalomidze i wszystkich naszych towarzyszy” – powiedział Melia.

,,Rząd „Marzenia” zamienił Gruzinów w jednoosobowy dom, w którym nie ma już wielkich celów i wartości, tylko dlatego, że jeden człowiek chroni i pomnaża własne pieniądze naszym kosztem” – podkreślał szef UNM w swoim przemówieniu na zjeździe partii.

Według niego ugrupowanie musi teraz obrać za cel ponowne wzięcie odpowiedzialności i stworzenie bogatej zachodniej i europejskiej Gruzji, w której główną wartością jest wolność, szczęście i dobrobyt człowieka.

Powiązany artykuł

Jedna odpowiedź do “Nika Melia nowym szefem UNM”

Możliwość komentowania została wyłączona.