Uzbekistan: Władze planują zaszczepić 60 proc. populacji do połowy 2021 roku

Do czerwca 2021 r. planowane jest zaszczepienie 60 proc. populacji Uzbekistanu przeciwko COVID-19 – poinformował Pierwszy Zastępca Dyrektora Agencji ds. Zdrowia Uzbekistanu Botirjon Kurbanow podczas konferencji dotyczącej sytuacji epidemicznej w państwie Azji Centralnej.

W Uzbekistanie odbywa się obecnie kilka wydarzeń dotyczących organizacji szczepień przeciwko koronawirusowi. Kurbanow powiedział, że w tej chwili strona uzbecka prowadzi również rozmowy z prywatnymi podmiotami w sprawie zakupu szczepionek.

W sierpniu Uzbekistan przystąpił do programu szczepień Światowej Organizacji Zdrowia – międzynarodowego mechanizmu opracowywania i dystrybucji szczepionki przeciwko koronawirusowi COVAX. Na początku listopada minister ds. Rozwoju i Innowacji Uzbekistanu Ibrohim Abdurakhmanow powiedział, że Uzbekistan planuje przetestować szczepionki z Chin, Rosji, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Liczba zakażeń w Uzbekistanie osiągnęła 70 581, w tym 67 785 pacjentów (96 proc.) wyzdrowiało. Liczba ofiar śmiertelnych z powodu zakażeń koronawirusem w Uzbekistanie wynosi 602, a hospitalizowanych jest nieco ponad 2 tysiące osób.

Powiązany artykuł