Prezydent Polski Andrzej Duda udał się do Erywania, aby spotkać się z premierem Nikolem Paszynianem i innymi przedstawicielami Armenii, wyrażając gotowość do pogłębienia stosunków między Polską a Armenią. Duda spotkał się w Erywaniu z Paszynianem, prezydentem Wahagnem Chaczaturianem i przewodniczącym parlamentu Alenem Simonjanem.
Paszynian i Duda rozmawiali o rozwijaniu i rozszerzaniu współpracy politycznej, gospodarczej, turystycznej, kulturalnej i humanitarnej między ich krajami.
Podkreślili również potrzebę podejmowania spójnych kroków na rzecz promowania stosunków handlowych i gospodarczych. Paszynian zauważył, że istnieje „naprawdę duży potencjał” rozwoju stosunków ormiańsko-polskich, który wcześniej nie był „w dużym stopniu wykorzystywany”. Podczas wspólnego briefingu prasowego ze swoim ormiańskim odpowiednikiem Duda powiedział, że Polska chce nie tylko zacieśniać więzi polityczne z Armenią, ale także jest gotowa rozwijać więzi gospodarcze i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które będą sprzyjać rozwojowi gospodarczemu obu krajów.
Podkreślił współpracę w sektorze finansowym, chwaląc podpisane w Davos porozumienie o współpracy między armeńską i warszawską giełdą papierów wartościowych, zauważając, że projekt rozwoju rynku kapitałowego „jest realizowany z sukcesem”. W maju 2022 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nabyła 65 proc. akcji Armeńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
„Chciałbym, żeby współpraca gospodarcza między Polską a Armenią rozwijała się także w innych kierunkach: nowe technologie, ochrona klimatu, zielona energia” – powiedział Duda. Zauważył również, że Polska wkrótce obejmie przewodnictwo w Radzie UE i że kwestia zbliżenia Armenii do wspólnoty europejskiej „ma dla nas ogromne znaczenie”. Wyraził chęć poparcia starań Armenii o integrację z UE.
Duda powiedział, że Polska chce rozpocząć dyskusje na temat przywrócenia formatu Partnerstwa Wschodniego UE poprzez wprowadzenie pewnych zmian. Prace nad formatem zostały zawieszone po pełnej inwazji Rosji na Ukrainę na początku 2022 r. Oświadczył również, że Polska jest gotowa poprzeć pokojowe rozwiązanie konfliktu ormiańsko-azerbejdżańskiego. „Jeśli zajdzie potrzeba ustabilizowania tej sytuacji, jesteśmy w każdej chwili gotowi szukać pokojowych rozwiązań i możliwości porozumienia”.