Kazachstan o krok od historycznego awansu na EURO 2024

W Astanie w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 pomiędzy reprezentacjami Kazachstanu i San Marino gospodarze wygrali pewnie 3:1. Dla Kazachstanu było to już szóste zwycięstwo w obecnej kampanii kwalifikacyjnej. 

Dzięki temu zwycięstwu drużyna Kazachstanu zdobyła już 18 punktów i zbliżyła się do liderów grupy H – Słowenii i Danii, którzy przed bezpośrednim spotkaniem mieli po 19 punktów.

Selekcjoner gości Fabrizio Constantini powiedział, że będzie kibicował drużynie Kazachstanu w meczu z reprezentacją Słowenii. ,,Mecz ze Słowenią? Będę kibicował Kazachstanowi. Tak, Słowenia to mocna drużyna, to będzie trudny mecz meczu, ale życzę powodzenia waszej drużynie” .

Mecz Danii ze Słowenią w tej samej grupie co Kazachstanu cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż zwycięska drużyna awansowałaby do finałowego etapu rozgrywek przed ostatnią serią spotkań.

Duńczycy wygrali przed własną publicznością 2:1 i zapewnili sobie tym samym bilety na EURO 2024. Kazachstan zmierzy się ze Słowenią w decydującym o awansie, z drugiego miejsca w grupie. Mecz odbędzie się 20 listopada w Lublanie. Kazachstan dzięki swojej dobrej postawie w eliminacjach ma również gwarancję play-offu Ligi Narodów dywizji C UEFA.