Ruch pasażerski na gruzińskich lotniskach osiągnął poziom sprzed pandemii

Międzynarodowe linie lotnicze latają z Gruzji do ponad sześćdziesięciu miejsc docelowych. W pierwszej połowie tego roku przepływ pasażerów na gruzińskich lotniskach osiągnął poziom sprzed pandemii.

W okresie od stycznia do czerwca na lotniskach w kraju obsłużono do 2,5 miliona osób. W porównaniu z 2019 r. liczba ta wzrosła o 85 proc. Tbilisi odebrało w tym okresie 1,6 miliona pasażerów, czyli o 35 proc. więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. W porównaniu z pierwszą połową 2019 r. jest to wzrost o 84 proc.

W Kutaisi obraz jest jeszcze bardziej imponujący. W tym roku na lokalnym międzynarodowym lotnisku obsłużono 667,3 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 103 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i 83 proc. w porównaniu z 2019 r.

W Batumi na lotnisku przyjęto 236,4 tys. osób, tutaj wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł tylko 9 proc., a od 2019 r. – 96 proc. Obecnie gruzińskie lotniska mają partnerstwa z około pięćdziesięcioma międzynarodowymi liniami lotniczymi, których samoloty latają do ponad sześćdziesięciu miejsc docelowych.