Moskwa i Baku rozmawiają o dostawach i produkcji Sputnika V w Azerbejdżanie

Rosja i Azerbejdżan rozmawiają o zwiększeniu dostaw szczepionki Sputnik V do Azerbejdżanu – powiedział w Baku na spotkaniu z prezydentem Ilhamem Alijewem minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

„Nasze odpowiednie działy prowadzą merytoryczną rozmowę w celu ustalenia w Azerbejdżanie (…) dostaw i produkcji tej szczepionki” – stwierdził Ławrow.

„Chcę podkreślić nasze szczere pragnienie zapewnienia skuteczniejszej współpracy w walce z zakażeniem koronawirusem. Niedawno do Azerbejdżanu dotarła pierwsza partia szczepionki Sputnik V. Jeszcze większa partia spodziewana jest w tym miesiącu” – podkreślił szef rosyjskiego MSZ.

Alijew z kolei wyraził wdzięczność stronie rosyjskiej za szybkie rozwiązanie problemów związanych z dostawą szczepionki na koronawirusa Sputnik V. „Chciałbym wyrazić wdzięczność za szybkie rozwiązanie kwestii dostawy szczepionki Sputnik V do Azerbejdżanu” – powiedział lider Azerbejdżanu, zwracając uwagę, że rosyjska szczepionka zyskuje coraz większą popularność na świecie.

„To, że mamy do niej dostęp, oczywiście przyczyni się do tego, że szybciej poradzimy sobie z tym nieszczęściem” – podkreślił Alijew. Azerbejdżan zarejestrował szczepionkę Sputnik V w marcu. Kraj podpisał kontrakt z rosyjską firmą Human Vaccine LLC na dostawę 300 000 dawek Sputnika V do tego kraju. Dostawy szczepionek do Azerbejdżanu powinny zostać zrealizowane w ciągu 180 dni. 2 maja Azerbejdżan otrzymał pierwszą partię 40 000 dawek Sputnika V.

Jedna odpowiedź do “Moskwa i Baku rozmawiają o dostawach i produkcji Sputnika V w Azerbejdżanie”

Możliwość komentowania została wyłączona.