Uzbekistan otrzyma dużą dostawę szczepionki Sputnik V do końca kwietnia

Uzbekistan otrzyma pierwszą partię rosyjskiej szczepionki Sputnik V i kolejny milion dawek uzbecko-chińskiej szczepionki do końca miesiąca – powiedział w niedzielę premier republiki Abdulla Aripov na rozszerzonym posiedzeniu Specjalnej Republikańskiej Komisji do Zwalczania Koronawirusa.

Podczas spotkania zaproponowano zwiększenie szczepień obywateli w wieku 65 lat i starszych oraz stopniowe rozpoczynanie szczepień nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz obywateli z chorobami przewlekłymi (18-65 lat) – podało Ministerstwo Zdrowia Uzbekistanu.

Wielkość pierwszej dostawy Sputnika V do Uzbekistanu wyniesie 300 tysięcy dawek. W ramach zatwierdzonego harmonogramu republika otrzyma kolejną partię szczepionki AstraZeneca w maju.

Wcześniej informowano, że ograniczenia kwarantanny zostały zaostrzone w Uzbekistanie od 18 kwietnia. W kraju wykryto również południowoafrykański szczep COVID-19. W połowie lutego Uzbekistan certyfikował i zatwierdził do masowego stosowania szczepionkę Sputnik V opracowaną przez rosyjskie Centrum Badawcze Gamaleya.

Powiązany artykuł