W stolicy Turkmenistanu rozpoczęła się rejestracja na szczepienia Sputnikiem V

W Aszchabadzie rozpoczęły się rejestracje na szczepienia przeciwko koronawirusowi rosyjskim preparatem Sputnik V – podały w ostatnich dniach turkmeńskie media.

Obywatele, którzy ukończyli 18 lat, mogą zapisać się na szczepienie w przychodni rejonowej.

W wejściach do budynków mieszkalnych w Aszchabadzie pojawiły się zapowiedzi szczepień przeciwko COVID-19. W styczniu 2021 roku w kraju zarejestrowano rosyjską szczepionkę Sputnik V. Jednocześnie prezydent Berdymuchamedow polecił Ministerstwu Zdrowia i Przemysłu Medycznego zarejestrowanie drugiej rosyjskiej szczepionki, EpiVacCorona.

Chociaż oficjalne władze nie potwierdzają przypadków zakażenia COVID-19, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem w kraju działa reżim zasłaniania ust i nosa, zawieszono loty zagraniczne, ruch pociągów pasażerskich i autobusów międzymiastowych. Dodatkowo meczety i centra handlowe mają ograniczoną dostępność. Zamknięto usługi gastronomiczne, kulturalne i konsumenckie.

WHO wyraziła zaniepokojenie informacją o wzroście zachorowań na zapalenie płuc w kraju i zaleciła rządowi podjęcie działań tak, jakby COVID-19 szerzył się już w całym kraju.

Jedna odpowiedź do “W stolicy Turkmenistanu rozpoczęła się rejestracja na szczepienia Sputnikiem V”

Możliwość komentowania została wyłączona.