Zredukowano racjonowanie energii elektrycznej w Tadżykistanie

Racjonowanie energii elektrycznej wprowadzone na terenach wiejskich Tadżykistanu na początku stycznia zostało skrócone z siedmiu do sześciu godzin.

„Od 13 lutego racjonowanie energii elektrycznej zostało zmniejszone o 1 godzinę” – powiedział wczoraj dziennikarzom w Duszanbe Mirzo Ismoilzoda, szef Barqi Tojik (krajowego przedsiębiorstwa energetycznego Tadżykistanu).

Klienci indywidualni na obszarach wiejskich mają teraz prąd przez osiemnaście godzin dziennie – od 5:00 do 23:00. Racjonowanie energii zostało podobno ograniczone ze względu na wzrost poziomu wody w rzece Wachsz.

Ismoilzoda zaznaczył, że do wprowadzenia racjonowania energii elektrycznej zostali zmuszeni w styczniu, ponieważ poziom wody w zbiorniku zasilającym elektrownię wodną Nurek był o cztery metry niższy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

„Obecny poziom wody w zbiorniku Nurek jest tylko o 26 centymetrów niższy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku” – dodał szef Barqi Tojik.

Przypomnijmy że, system racjonowania energii elektrycznej wszedł w życie 5 stycznia od godziny 23:00. Klienci indywidualni na wsi mieli prąd przez siedemnaście godzin dziennie – od 6:00 do 23:00. Racjonowanie energii elektrycznej nie miało wpływu na Duszanbe, regionalne centra administracyjne i pozostałe duże miasta.

Środki racjonalizujące dostawy energii elektrycznej są zwykle wprowadzane we wszystkich regionach z wyjątkiem Duszanbe i regionalnych centrów administracyjnych i mają na celu ograniczenie rosnącego zużycia energii elektrycznej w tym kraju. Oprócz ograniczenia rosnącego zużycia, ruch ten wynika również ze spadku poziomu wody w zbiornikach wodnych kraju zasilających główne elektrownie wodne.

Powiązany artykuł

Jedna odpowiedź do “Zredukowano racjonowanie energii elektrycznej w Tadżykistanie”

Możliwość komentowania została wyłączona.