Prezydent wraca do Armenii po zakażeniu COVID-19

Prezydent Armen Sarkissian wrócił do Armenii ponad miesiąc po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa podczas prywatnego pobytu w Wielkiej Brytanii.

„Za namową lekarzy prezydent kontynuuje leczenie również w Erewaniu” – poinformowało biuro Sarkissiana w krótkim oświadczeniu wydanym w poniedziałek.

Sarkissian otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa kilka dni po podróży do Wielkiej Brytanii pod koniec grudnia, gdzie przybył aby spędzić Sylwestra z synami i wnukami mieszkającymi w Londynie.

Biuro prezydenta ogłosiło 13 stycznia, że ​​67-letnia głowa państwa trafiła tam do szpitala po wystąpieniu podwójnego zapalenia płuc i innych objawów COVID-19. 26 stycznia biuro prezydenta poinformowało, że ​​został wypisany ze szpitala, ale nie wyzdrowiał jeszcze w pełni po chorobie.

Podczas swojej nieobecności w Armenii Sarkissian wykonywał swoje głównie ceremonialne obowiązki zdalnie, podpisując dekrety, wydając oświadczenia i wysyłając listy do zagranicznych przywódców. Nie jest jasne, czy prezydent został zarażony COVID-19 w Armenii czy Wielkiej Brytanii.