Azerbejdżan zaostrza ograniczenia wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

Azerbejdżan przedłużył kwarantannę narodową w związku z trwającą drugą falą pandemii koronawirusa i zaostrzył ograniczenia w ruchu w związku z rosnącą liczbą infekcji w kraju. Rządowa grupa zadaniowa ds. koronawirusa poinformowała 8. grudnia, że ​​kwarantanna narodowa została przedłużona do 31 stycznia.

W oświadczeniu stwierdzono również, że stolica Baku i kilka innych kluczowych miast i miasteczek zostanie całkowicie zablokowanych od 14. grudnia do 18. stycznia.

Transport między miastami zostanie wstrzymany, a mieszkańcy będą mogli opuszczać swoje domy trzy razy dziennie po otrzymaniu zezwoleń SMS na niezbędne zakupy i sytuacje krytyczne.

Dodatkowo, wszystkie usługi dla klientów w regionach zostaną również zawieszone, co oznacza, że ​​wszystkie sklepy i punkty gastronomiczne, w tym restauracje, kawiarnie i herbaciarnie, będą mogły oferować klientom tylko usługi na wynos lub online.

Urzędnicy służby zdrowia poinformowali 9. grudnia, że ​​dzienna liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła w ostatnich tygodniach. Całkowita zarejestrowana liczba przypadków koronawirusa w kraju Południowego Kaukazu wynosi 154152, w tym 1713 zgonów.

Powiązany artykuł