Gruzja: Premier i Minister Gospodarki na kwarantannie

Premier Gruzji Giorgi Gakharia napisał dziś na swoim Facebooku, że udał się na samoizolację po tym, jak jeden z jego współpracowników uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Premier Gruzji, który pracuje zdalnie, podziękował międzynarodowym obserwatorom „za ich zaangażowanie na rzecz demokracji w Gruzji” w związku z sobotnimi wyborami parlamentarnymi.

,,Gruzji udało się przeprowadzić wolne, otwarte i konkurencyjne wybory nawet w tych trudnych warunkach”- napisał Gakharia, dodając, że pewne braki i niedoskonałości trzeba ciągle poprawić ponieważ, dalsze postępy służą zbliżeniu Gruzji do Europy.

Gakharia podziękował wyborcom za aktywny udział w głosowaniu, a także zwolennikom partii rządzącej, którzy „zachęcają nas do kontynuowania pracy dla kraju”. Rządząca partia Gruzińskie Marzenie otrzymała w sobotnich wyborach parlamentarnych ponad 48 proc. głosów, zapewniając sobie samodzielne rządy. Frekwencja wyniosła ponad 56 proc.

O przejściu na kwarantannę poinformowała także Minister Gospodarki Gruzji Natia Turnava. Resort podał, że Turnava przeszła na samoizolację z powodu bliskiego kontaktu z osobą zakażoną. ,,Na tym etapie nie ma żadnych objawów typowych dla COVID-19 i czuje się dobrze”- czytamy w oświadczeniu.

Rząd w Tbilisi poinformował dzisiaj o 1852 nowych przypadkach koronawirusa. Siedem osób zmarło, a 1696 osób wyzdrowiało w ciągu ostatniej doby. Od 26. lutego w Gruzji odnotowano 42 579 przypadków koronawirusa. 26 800 osób wyzdrowiało od czasu zgłoszenia pierwszego przypadku COVID-19, a 342 zmarły.