ADY Container uruchamia usługę łączącą porty Kazachstanu, Turkmenistanu i Rumunii

ADY Container LLC, spółka zależna Azerbejdżańskich Kolei CJSC, uruchamia nową usługę łączącą porty Aktau i Turkmenbaszy z rumuńskim portem Konstanca w ramach współpracy z jednym z największych na świecie przewoźników COSCO Shipping Lines.

W ramach wspólnego projektu ADY Container dostarczy pociągi kontenerowe z portów Aktau i Turkmenbaszy nad Morzem Kaspijskim i dalej koleją do gruzińskiego portu Batumi. Kontenery będą transportowane z Batumi do rumuńskiego portu w Konstancy na statkach dostarczonych przez COSCO Shipping Lines.

Nowe połączenie kolejowe i morskie pomiędzy portami Aktau i Turkmenbaszy a portem w Konstancy zapewni integralność łańcucha dostaw w obecnej trudnej sytuacji i stworzy warunki dla przyspieszonego ruchu towarowego pomiędzy Chinami a Azją Środkową i Europą.

ADY Container LLC stacjonująca w Azerbejdżanie to firma, która pomaga transferować towary z jednego miejsca do drugiego. ADY Container LLC pomaga ludziom przewozić towary koleją, drogą morską i drogową. Świadczą również usługi takie jak pośrednictwo celne i obiekty magazynowe. ADY Container LLC stara się pomóc Azerbejdżanowi stać się węzłem transportowym w regionie poprzez rozbudowę i ulepszanie swojej floty, obiektów, tras i usług zarządzania.

Kolejowe przewozy kontenerów w Azerbejdżanie mogą w tym roku wzrosnąć o ponad 50 proc. Wolumen przewozów kontenerów w zeszłym roku wzrósł o 43 proc. w porównaniu do 2018 r. W 2019 r. koleją przewieziono 45 000 kontenerów. Oznacza to wzrost o 56 proc. w porównaniu do 2018 roku. W tym roku Azerbejdżan prognozuje wzrost o ponad 50 proc., czyli przewiezie 75-80 tys. kontenerów.