Kazachstan: Dwa tygodnie lockdownu w zachodniej części kraju

Region Zachodniego Kazachstanu wszedł w okres dwutygodniowego lockdownu w celu zwalczania rosnącej liczby przypadków koronawirusa (COVID-19). Nowe obostrzenia weszły w życie 10. listopada. Osobom powyżej 65. roku życia zaleca się pozostanie w domu.

Wszystkie centra handlowe i bazary będą zamknięte w soboty i niedziele. Istnieje ograniczenie w przemieszczaniu się mieszkańców w godzinach od 23:00 do 6:00, z wyjątkiem urzędników samorządowych, funkcjonariuszy organów ścigania, pracowników pogotowia ratunkowego i innych służb. Wszystkie masowe zajęcia sportowe i kulturalne są odwołane.

Centrum administracyjne zachodniego Kazachstanu to miasto Oral (znany również jako Uralsk), miasto liczące około 200 000 mieszkańców. Region Zachodniokazachstański graniczy z Regionem Aktobe na wschodzie i Regionem Atyrau na południu, oraz z 5 obwodami rosyjskimi: astrachańskim na południowym zachodzie i wołgogradzkim na zachodzie, saratowskim na północnym zachodzie, samarskim na północy i orenburskim na południowym wschodzie.

Potwierdzono, że wirus dotarł do Kazachstanu około 13. marca 2020 r. Zakażeni byli wtedy dwaj obywatele Kazachstanu przebywających w Ałmaty, którzy wrócili z Niemiec. Tego samego dnia potwierdzono jeszcze dwa przypadki, w których jedna kobieta przyjechała z Włoch do stolicy kraju – Nur-Sułtan, a druga z Niemiec również do Ałmaty.

Jedna odpowiedź do “Kazachstan: Dwa tygodnie lockdownu w zachodniej części kraju”

Możliwość komentowania została wyłączona.