Kazachstan notuje skok w rankingu FIFA po ostatnich zwycięstwach

Reprezentacja Kazachstanu w piłce nożnej awansowała w rankingu FIFA po udanym starcie w eliminacjach do Euro 2024. Kazachscy piłkarze zajmują drugie miejsce w grupie H z 9 punktami po 4 meczach (3 zwycięstwa i porażka).

Piłkarze z Kazachstanu na początku zmagań o EURO zajmowali 112 miejsce a po zwycięstwie w Belfaście, wygranej nad San Marino i Danią awansowali na 104 miejsce w rankingu FIFA.

Najwyższe miejsce wśród uczestników grupy H zajmuje Dania (19. miejsce), następnie Finlandia (awans o dwa miejsca 54. miejsce), Słowenia ( 60. miejsce), Irlandia Północna (64. miejsce) i San Marino (211. miejsce). Kazachstan zajmował najwyższą pozycję w światowym rankingu we wrześniu 2016 roku, kiedy to zajmował 83. miejsce.

Jedyna porażka Kazachów w eliminacjach mistrzostw europy zanotowana przez reprezentacje z Azji Centralnej to przegrana w otwierającym zmagania meczu z Słowenią (1:2). Reprezentacja Kazachstanu rozegra kolejne mecze na swoim boisku we wrześniu: najpierw będzie gościć Finlandię (7 września), a następnie spotka się ponownie z Irlandią Północną (10 września).