Azerbejdżan gospodarzem Formuły 1 przez kolejne trzy lata

Azerbejdżan uzgodnił z Formułą 1, że Baku będzie nadal gospodarzem wyścigów Grand Prix przez następne trzy lata. 29 kwietnia Formuła 1 ogłosiła, że ​​będzie kontynuować Grand Prix Azerbejdżanu do 2026 roku, zgodnie z ustaleniami z krajem gospodarzem. Azerbejdżan podpisał pięcioletni kontrakt z Formułą 1, kiedy po raz pierwszy zaczął gościć wyścig w 2016 roku, a później przedłużył go do 2023 roku. 

„Tor Baku City Circuit stał się niezwykle popularnym miejscem wyścigów Formuły 1. To niesamowity tor, który zawsze dostarcza ogromnego dramaturgii i gościł jedne z najbardziej ekscytujących wyścigów w niedawnej pamięci.” — poinformował Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Formuły 1.  „Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze stosunki z Azerbejdżanem i nie możemy się doczekać dalszego wspólnego rozwoju.”

Minister ds. młodzieży i sportu Azerbejdżanu, Farid Gaibov, był podobnie entuzjastycznie nastawiony: „Cieszymy się, że możemy potwierdzić naszą stałą współpracę z Formułą 1. Odkąd po raz pierwszy zorganizowaliśmy to wydarzenie w 2016 roku, ekonomiczny, społeczny i kulturowy wpływ sportu na nasze miasto i kraj był niezwykły.”