Kirgistan prosi Rosję o zwiększenie liczby regularnych lotów

Kirgistan zwrócił się do Rosji o zwiększenie liczby regularnych lotów w celu obniżenia cen biletów – poinformował na konferencji prasowej Stalbek Sharsheev, dyrektor Agencji Lotnictwa Cywilnego Ministerstwa Transportu i Dróg Kirgistanu. Zwiększenie liczby lotów ma szczególne znaczenie dla kirgiskich obywateli pracujących w Rosji.

,,Obecnie istnieją dwa regularne loty do Federacji Rosyjskiej w tygodniu. Loty z Biszkeku do Moskwy są obsługiwane w piątki przez Aeroflot i Avia Traffic. Pozostałe 80 lotów to loty czarterowe. Postanowiono skontaktować się z centralą operacyjną Federacji Rosyjskiej w celu zwalczania zakażenia koronawirusem, aby były obsługiwane w formie regularnych lotów. Jak tylko to się stanie, polityka cenowa zostanie uregulowana.”– powiedział Sharsheev.

Odpowiadając na pytanie o ceny, zauważył, że linie lotnicze są zmuszone do podjęcia tych środków, aby pokryć koszty, które poniosły podczas pandemii.

„Nie możemy zagwarantować, że ceny spadną do tych, które były przed pandemią, ale na pewno nie będą tak wysokie, jak obecnie. Przypomnę też, że ceny biletów lotniczych ustala nie Agencja Lotnictwa Cywilnego, a same linie lotnicze.” – powiedział Sharsheev.

Zgodnie z nowymi zasadami wjazdu osoby muszą posiadać paszport i zaświadczenie o braku choroby COVID-19. Zaświadczenie lekarskie jest ważne przez 72 godziny.

Powiązany artykuł