Rośnie liczba zgonów na koronawirusa w Tadżykistanie

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Tadżykistanie. Według danych Ministerstwa Zdrowia i Ochrony Socjalnej Ludności (MoHSPP), 12 lipca oficjalnie potwierdzono 104 zgony związane z koronawirusem w Tadżykistanie (od początku pandemii). Pierwsze przypadki wirusa w kraju pojawiły się w kwietniu 2020 r., kiedy to oficjalnie potwierdzono przypadki infekcji w Duszanbe i Chodżendzie.

34 nowe zakażenia zostały oficjalnie potwierdzone w Tadżykistanie 12 lipca, co zwiększa całkowitą liczbę przypadków COVID-19 oficjalnie zgłoszonych w kraju od 21 czerwca do 507.

Łączna liczba oficjalnie potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 w Tadżykistanie osiągnęła 13 868. Liczba wyleczonych pacjentów w Tadżykistanie od 30 kwietnia to 13 553 osób (99 procent zakażonych).

Rządowa grupa zadaniowa ds. koronawirusa nakazała wszystkim obywatelom w wieku powyżej 18 lat zaszczepić się przeciwko COVID-19. Obywatele powinni umówić się na wizytę u swojego lekarza lub w lokalnej przychodni, aby otrzymać bezpłatne szczepienie. Grupa zadaniowa zapowiedziała, że ​​obowiązkowy nakaz szczepień ma przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się COVID-19 w Tadżykistanie.

Wezwała również obywateli powracających do Tadżykistanu z zagranicy i turystów do izolowania przez 10 dni, nawet jeśli wynik testu jest negatywny. Grupa zachęciła również Tadżyków do ograniczenia wielkości organizowanych ślubów i innych wydarzeń do jak najmniejszej liczby osób.