Rozpoczyna się budowa drogi z Azerbejdżanu do eksklawy Nachiczewańskiej

Rozpoczęły się prace przy budowie drogi z Azerbejdżanu do jego eksklawy Nachiczewanu – powiedział w wywiadzie dla dziennika Yeni Safak turecki minister transportu i infrastruktury Adil Karaismailoglu.

„Rozmawialiśmy z wicepremierem Azerbejdżanu o budowie drogi z Azerbejdżanu do Nachiczewanu. Zauważyliśmy, że konieczne jest jak najszybsze zakończenie budowy. Budowa już się rozpoczęła” – powiedział Karaismailoglu.

Według niego konieczne jest również rozpoczęcie budowy linii kolejowej z tureckiego Karsu do punktu kontrolnego Diluju na granicy z Nachiczewanem.

„Konieczna jest również modernizacja kolei w Nachiczewanie, a następnie rozpoczęcie budowy bezpośredniej linii kolejowej z Azerbejdżanu do Nachiczewanu, zapewniając tym samym bezpośrednie połączenie kolejowe między Turcją a Azerbejdżanem, a nie przez Gruzję” – powiedział minister Karaismailoglu.

Zaznaczył, że Azerbejdżan planuje budowę określonej linii kolejowej w grudniu, ale Turcja zaproponowała najpierw dokończenie budowy autostrady, a następnie przejście do ułożenia linii kolejowej z Azerbejdżanu do Nachiczewanu.

Powiązany artykuł