W Tadżykistanie rozpoczyna się szczepienie przeciwko koronawirusowi

Dzisiaj kompleks medyczny Istiklol był gospodarzem oficjalnej ceremonii rozpoczęcia szczepień przeciwko COVID-19 w Tadżykistanie. Odpowiedni dekret rządowy został podpisany 22 marca przez prezydenta Emomali Rachmona.

Dekret zatwierdził skład Republikańskiej Komisji ds. Koordynacji Szczepień.

Zgodnie z dekretem Ministerstwo Zdrowia i Ochrony Socjalnej Ludności otrzymało polecenie opracowania i zatwierdzenia planu działania szczepień przeciwko COVID-19 w Tadżykistanie.

Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia otrzymało polecenie terminowego dostarczenia leku oraz szczepionek na koronawirusa do placówek medycznych. W każdym z nich konieczne jest stworzenie dogodnych warunków do szczepień wśród lekarzy.

Ministerstwa i departamenty, lokalna administracja, państwowa telewizja i radio oraz inne media powinny podjąć konkretne działania w celu stworzenia sprzyjających warunków dla zorganizowanych i skutecznych szczepień przeciwko COVID-19 wśród pracowników swoich branż, którzy należą do grup szczególnie wrażliwych, aby szybko rozpowszechnić proces szczepień w całym kraju.

Również przedstawiciele religii zostali poproszeni o wzięcie udziału w promocji znaczenia szczepień przeciwko COVID-19 wśród ludności.