Kazachstan otrzyma dodatkowe dostawy szczepionki Sputnik V

19 marca Ministerstwo Zdrowia Kazachstanu ogłosiło, że prowadzi rozmowy z producentami rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik V w sprawie jej dodatkowych dostaw do tego kraju.

Władze Kazachstanu osiągnęły porozumienie z Rosją w sprawie dodatkowych dostaw szczepionki przeciwko koronawirusowi Sputnik V. Tak wynika z oświadczenia służby prasowej premiera Republiki Askara Mamina po jego rozmowach z premierem Rosji Miszustinem w Moskwie

„Szczególną uwagę zwrócono na wspólne działania w celu zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19 i złagodzenia skutków pandemii dla gospodarek obu krajów. Strony porozumiały się co do dodatkowej dostawy rosyjskiej szczepionki Sputnik V do Kazachstanu.”- czytamy w oświadczeniu.

Podczas spotkania Mamin podkreślił, że aby zwalczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, „potrzebny jest wysoki stopień koordynacji wysiłków naszych krajów”, w szczególności w zakresie masowych szczepień ludności. Szefowie rządów omówili aspekty dalszego zacieśniania współpracy handlowej, inwestycyjnej, energetycznej i kosmicznej oraz projektów w ramach współpracy przemysłowej. Jak wyjaśniła służba prasowa premiera Kazachstanu, obaj premierzy odnieśli się również do aktualnych kwestii interakcji w formacie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU).

19 marca Ministerstwo Zdrowia Kazachstanu ogłosiło, że prowadzi rozmowy z producentami rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik V w sprawie jej dodatkowych dostaw do tego kraju.

Ministerstwo Zdrowia Kazachstanu ogłosiło wcześniej plany szczepienia ponad 1 miliona osób w kwietniu. Według ministerstwa do tej pory w całym kraju zaszczepiono ponad 100 000 osób. Serwis prasowy poinformował, że do regionów kraju dostarczono 145 000 dawek szczepionek. Przewiduje się, że do końca marca zostanie dostarczonych dodatkowych 150 000 dawek.

1 lutego Kazachstan rozpoczął masowe szczepienia szczepionką przeciwko koronawirusowi Sputnik V produkowaną w Rosji. Pod koniec lutego Kazachstan rozpoczął wysyłkę w regiony szczepionki Sputnik V wyprodukowanej w zakładzie farmaceutycznym w Karagandzie. W drugim kwartale roku republika przygotowuje się do rozpoczęcia masowej produkcji szczepionki QazCovid-in w Kazachstanie, która obecnie przechodzi trzecią fazę badań klinicznych.

Powiązany artykuł

Jedna odpowiedź do “Kazachstan otrzyma dodatkowe dostawy szczepionki Sputnik V”

Możliwość komentowania została wyłączona.