Joe Biden znosi ograniczenia wizowe dla Kirgistanu

Prezydent USA Joe Biden zniósł ograniczenia wizowe dla Kirgistanu – poinformowała w oświadczeniu ambasada USA w Republice Kirgiskiej.

Biden podpisał dekret o zniesieniu ograniczeń wizowych dla imigrantów, które zawieszały wjazd imigrantów kirgiskich.

Wyrażamy uznanie dla rządu Republiki Kirgiskiej za znaczną poprawę bezpieczeństwa podróży, którą wprowadził w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kirgiskie paszporty elektroniczne zawierające biometryczne chipy identyfikacyjne zostały opracowane i są na końcowym etapie przygotowania. Paszporty te zapewnią obywatelom Kirgistanu bezpieczną i wygodną podróż. Rząd Republiki Kirgiskiej poprawił również współpracę z INTERPOL-em i zwiększył wymianę informacji kryminalnych i terrorystycznych.”– czytamy w oświadczeniu.

„Nowe kirgiskie paszporty elektroniczne i ściślejsza współpraca organów ścigania uczynią nas wszystkich bezpieczniejszymi, zarówno tutaj w Republice Kirgiskiej, jak i na całym świecie.” – podkreśliła w oświadczeniu ambasada USA.

W świetle pandemii COVID-19 przetwarzanie wiz w ambasadach Stanów Zjednoczonych na całym świecie jest poważnie ograniczone. Jak czytamy w oświadczeniu: ,,Stany Zjednoczone nadal są zdecydowane wzmacniać stosunki dwustronne w celu zwiększenia bezpieczeństwa, suwerenności i dobrobytu narodu kirgiskiego.”