Turkmenistan wprowadza ograniczenia z powodu COVID-19

Turkmenistan wprowadza nowe ograniczenia ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w kraju oraz regionie w celu zapobiegania chorobom zakaźnym.

Szereg uroczystości zaplanowanych na najbliższe tygodnie odbędzie się w skróconym formacie. Wezmą w nim udział wicepremierowie, szefowie resortów i resortów oraz grupa 50 osób zajmujących się kulturą i sztuką.

Turkmenistan przedłużył nałożone wcześniej ograniczenia w prowadzeniu handlu, żywienia zbiorowego i instytucji religijnych do końca 2020 roku.

W związku z tym praca przedsiębiorstw handlowych (z wyjątkiem sklepów sprzedających żywność i towary codziennego użytku) i gastronomii publicznej jest w Turkmenistanie ograniczona do stycznia 2021 r. Meczety i miejsca kultu również pozostaną zamknięte do końca roku.

Według informacji w kraju nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w transporcie publicznym, sklepach i zatłoczonych miejscach. Podjęto środki, aby zapobiec przedostaniu się zakażenia koronawirusem do kraju, a także zapobiec rozprzestrzenianiu się patogenów ostrego zapalenia płuc.

W Turkmenistanie oficjalnie nie ma zarejestrowanych przypadków zakażenia koronawirusem, ale Turkmenistan podejmuje wszelkie niezbędne środki sanitarne, aby zapobiec przedostawaniu się wirusa do kraju.

Powiązany artykuł